با حضور رؤسای دانشکده های علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد برگزار شد:

جلسه کمیته خواهران بسیج جامعه پزشکی استان یزد با رویکرد حجاب و عفاف در دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد، جلسه کمیته خواهران با رویکرد حجاب و عفاف در دانشگاه علوم پزشکی با حضور رؤسای دانشکده های علوم پزشکی شهیدصدوقی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ،جانشین معاونت تربیت تعالی فرماندهان سپاه الغدیر واعضای کمیته خواهران روز یکشنبه ۹۶/۱۰/۰۳ در سالن جلسات سازمان بسیج جامعه پزشکی برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

دکتر قادری اردکانی ، مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد در این جلسه گفت:ضمن عرض خیرمقدم حضور مدعوین گرامی و ارائه گزارش اجمالی از عملکرد کمیته خواهران،در خصوص ترویج و فرهنگسازی حجاب و عفاف در جامعه دانشگاهی که باید در راستای اشاعه آن اهتمام ورزید به ایراد سخن پرداختند. وی افزود: رعایت حجاب و عفاف مختص زنان وحتی در سطح دانشگاه نیست و باید در بین تمامی اقشار جامعه این اصل نهادینه شود.
حجت الاسلام والمسلمین متوسل،مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیز در ادامه جلسه مقوله حجاب و عفاف را پرچم دین و تمدن اسلامی دانست و افزود اشاعه و بسط فرهنگ حجاب و عفاف از اولویتهای جامعه دانشگاهی است و باید پوشش متناسب با شعار اسلامی را در بین دانشجویان و دانشگاهیان بیشتر از گذشته بسط داد.
وی با اشاره به موضوع حجاب و عفاف گفت: یکی از توطئه‌های دشمنان، جنگ نرم است و به ویژه مبحث حجاب و عفاف که از این طریق و با تهاجم فرهنگی می‌خواهند در روح و روان فرزندان این دیار رخنه کنند تا بتوانند نقشه‌های شوم خود را پیاده سازند.
مسئول نهاد رهبری دانشگاه در ادامه سخنان خود خواستار اهتمام ویژه مسئولین دانشگاه جهت اجرای آیین نامه های مربوطه وبرنامه های مفید وسازنده در این خصوص شد.
در ادامه اين جلسه اعضاء پيشنهادات و نقطه نظرات خود را ارائه نمودند. حمایت کامل از برنامه های ترویج حجاب و عفاف، برگزاری دوره های آموزشی امر به معروف و نهي از منکر و فرهنگسازی در زمینه حجاب و عفاف، تشکيل کارگروه های تخصصی ،استفاده از سخنرانان متخصص و باتجربه در برنامه های فرهنگی، تهیه وتدوین دفترچه ای با محتوای مناسب در این خصوص جهت ارائه به ریاست دانشگاه علوم پزشکی و ابلاغ به دانشکده ها ورده های تحت امر در قالب دستور العمل ، معرفی الگو های مناسب و تداوم جلسات هم اندیشی برای پیشبرد اهداف حجاب و عفاف در دانشگاه از جمله پيشنهادات ارائه شده در این جلسه بود و مقرر شد طی جلسه بعدی مصوبات لازم تصویب گردد.
گفتنی است حسن ختام این جلسه ضمن ارائه حکم مسئولیت اعضای کمیته خواهران به همراه هدیه ،باذکر صلوات برمحمد وآل محمد(ص) به پایان رسید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.